
EHBO Herhalingscursus: Up-to-date en Levensreddend
Beeld je in: Je werkt samen met je collega aan een project met een deadline. Jullie lopen alles na om te kijken of jullie niks missen, maar ineens zegt je collega tegen je: ‘Ik voel me niet zo lekker’. En voor je er erg in hebt, ligt ze op de grond. Er is sprake van acuut levensgevaar. Je moet direct starten met reanimeren om haar leven te redden. Want je herinnert je dat er binnen zes minuten actie moet worden ondernemen. Dit maakt de overlevingskans het grootst. Tijdens deze noodsituatie is één ding heel belangrijk: jouw handelswijze. En wat als jij op dat moment niet meer weet hoe je Eerste Hulp moet verlenen?
Waarom je EHBO-kennis up-to-date moet houden
Gelukkig hoef je niet elke dag je EHBO-kennis te gebruiken, maar daardoor zakt kennis wel met de tijd weg. Jaarlijks herhalen is daarom erg belangrijk, zodat je altijd juist handelt bij een noodsituatie. Een herhaling EHBO is interactief, verdiepend en zorgt dat je als EHBO’er niet alleen het diploma geldig houdt, maar ook kennis en vaardigheden uitbreidt. Het Diploma Eerste Hulp wordt voor 2 jaar verlengd.
Erkende training met lotusslachtoffers
Onze erkende instructeurs verzorgen de EHBO-herhalingscursus volgens de richtlijnen van het Oranje Kruis. Daarnaast trainen we met lotusslachtoffers; zo ontstaan er levensechte situaties en worden bedrijfsongevallen nagebootst. Deze acteurs zijn opgeleid om zo realistisch mogelijk een slachtoffer van een ongeval of ziektebeeld uit te beelden. Dit helpt om je geheugen op te frissen en verschillende ziektebeelden en verwondingen te herkennen.
Programma herhaling EHBO-cursus
- Vijf belangrijkste punten bij het verlenen van eerste hulp;
- Reanimatie en het gebruik van AED;
- Stoornissen in het bewustzijn en shock;
- Ernstige in- en uitwendige bloedingen;
- Brandwonden, vergiftiging en elektriciteitsongevallen;
- Kneuzing, verstuiking, ontwrichting, oogletsel en botbreuken;
- Vervoer korte afstand, verband en hulpmiddelen;
- Het menselijk lichaam;
- Letsels door kou en warmte.
Jij Bent de Held na de Herhaling EHBO-cursus
Na het behalen van de herhaling EHBO-cursus:
-
- Treed je efficiënt en doortastend op bij calamiteiten;
- Weet je welke vormen van Eerste Hulp je moet verlenen;
- Herken je veelvoorkomende ziektebeelden;
- Handel je praktisch door de EHBO-handelingen die je hebt geoefend.
Cursuslocatie(s) mogelijkheden:
- AREHBO veiligheidstrainingen, Keesomstraat 19 in Ede;
- Op eigen locatie (bij minimaal 8 personen wordt de EHBO-cursus op iedere gewenste locatie in het land gegeven. Neem contact op voor de mogelijkheden.)
- EHBO-cursussen op school. (klik hier voor meer informatie)
- Een opleidingscentra in Nederland. Bekijk hier onze landelijke dekking.
Inclusief bij een cursus
Wij verzorgen lunch voor onze cursisten als de cursus op onze eigen locatie plaatsvindt (die bestaat uit minimaal 2 dagdelen). Daarnaast zijn koffie en thee onbeperkt te verkrijgen. Beiden zijn inbegrepen in de cursusprijs. Wij voorzien de cursisten van een warme maaltijd als de cursus aan het einde van de middag begint. Dit doen wij op basis van nacalculatie.
- Prettige combinatie van theorie met veel praktijk
- Realistische scenario's
- Vakbekwame EHBO-instructeurs
Bekijk hier ons cursusaanbod
- 19-10-2023
- 08:30 tot 16:30
- 1 beschikbaar
- Ede
- 15-11-2023
- 08:30 tot 16:30
- 1 beschikbaar
- Ede
- 05-12-2023
- 08:30 tot 16:30
- 5 beschikbaar
- Ede
- 15-12-2023
- 08:30 tot 16:30
- 5 beschikbaar
- Ede
- 04-01-2024
- 08:30 tot 16:30
- 11 beschikbaar
- Ede
- 23-01-2024
- 08:30 tot 16:30
- 10 beschikbaar
- Ede
- 01-02-2024
- 08:30 tot 16:30
- 12 beschikbaar
- Ede
- 13-02-2024
- 08:30 tot 16:30
- 12 beschikbaar
- Ede
- 29-02-2024
- 08:30 tot 16:30
- 12 beschikbaar
- Ede
- 25-03-2024
- 08:30 tot 16:30
- 11 beschikbaar
- Ede
Veel gestelde vragen
Naast reguliere cursussen bieden wij ook de opleiding tot EHBO-instructeur aan.
Verzekeraars zien steeds meer het belang in van preventieve zorg, daarom vergoeden een aantal zorgverzekeraars EHBO- en reanimatiecursussen. Dit geldt alleen bij een zorgverzekering met aanvullende dekking. Wij adviseren om zelf na te gaan of dit het geval is bij jouw zorgverzekeraar. Bekijk hier of de EHBO-cursus wordt vergoed door jouw zorgverzekeraar.
Een herhaling EHBO-cursus houdt je kennis en vaardigheden up-to-date, zodat je altijd adequaat kunt handelen in noodsituaties. Dit vergroot de overlevingskansen van slachtoffers.
Het wordt sterk aangeraden om je EHBO-kennis jaarlijks te herhalen om optimaal voorbereid te zijn op mogelijke noodsituaties.
Een reguliere EHBO-cursus is uitgebreider en legt de basisvaardigheden uit. Een herhalingscursus richt zich op het opfrissen en uitbreiden van bestaande kennis en vaardigheden.
Het trainen met lotusslachtoffers maakt de training realistischer. Hierdoor leer je omgaan met levensechte situaties en ziektebeelden, wat je zelfvertrouwen vergroot.
De herhaling EHBO-cursus Oranje Kruis duurt 1 dag, bestaande uit 2 dagdelen van 4 uur.
Tijdens de herhaling EHBO-cursus komen onderwerpen zoals reanimatie, gebruik van AED, bewustzijnsstoornissen, bloedingen, brandwonden, vergiftiging, botbreuken en meer aan bod.
AREHBO verzorgt herhalingscursussen op locatie, zoals Keesomstraat 19 in Ede, maar ook op eigen locatie en op scholen. We hebben een landelijke dekking.
Ja, als de cursus op onze locatie plaatsvindt, verzorgen wij lunch en zijn koffie en thee onbeperkt beschikbaar. Bij cursussen die in de late namiddag beginnen, voorzien wij cursisten van een warme maaltijd op basis van nacalculatie.
Zeker, bij minimaal 8 personen kunnen we de herhaling EHBO-cursus op iedere gewenste locatie in het land geven. Neem contact op voor meer informatie over de mogelijkheden.